„Svirpliukų“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis lankėsi Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Ten jų laukė smagi edukacija apie tamsą, jos spalvas bei kvapus. Pirmiausia vaikai bandė pažinti ir pavadinti įvairius daiktus užrištomis akimis pasikliaudami tik savo lytėjimu, o tada pakilo į vaikų pasakų ložę, kur jų laukė netikėta staigmena ir nauja patirtis Linos Žutautės knygos „Kakė Makė ir didelė tamsa“ klausymas visiškoje tamsoje. Vaikai susėdo ir virš jų ramiai ir lengvai nusileido tamsa – lengvas juodas audinys, kuris nuteikė jaukiam ir ramiam kūrinėlio klausymuisi. Išklausius istorijos apie tamsą, vaikai aptarė tamsos spalvas, atsakė į visus bibliotekos darbuotojų klausimus, linksmai diskutavo ir bendravo. Dar įdomiau buvo pajusti tamsos spalvų kvapus, kurie skleidė vanilės, žolelių ir dar kitus nenusakomus kvapus. Toliau laukė dar viena veikla: visus patirtus įspūdžius vaikai perkėlė ant popieriaus lapų, naudodami įvairias piešimo priemones.

Kadangi mažieji svirpliukai labai mėgsta klausytis mokytojų skaitomų knygelių prieš miegą, išsirinko keletą mėgstamo autoriaus K. Kasparavičiaus knygelių, mokėsi naudotis skaitytojo bilietu, mandagiai bendravo su bibliotekos darbuotojomis.

Smagu lankytis bibliotekoje, įgyti naujų patirčių, įdomiai ir turiningai leisti laiką.

Parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rasa Bakšienė