Artėjant Kaziuko mugei, „Svirpliukų“ grupės ugdytiniai panoro susipažinti su keramiko amatu, todėl nusprendė apsilankyti Giedriaus Mazūro keramikos studijoje. Ten vaikai susipažino su keramikos menu, susikūrė puodelį, patys glazūra jį dekoravo, sužinojo, kad yra ypatingas keramikos degimo būdas – rakas. Stebėjo puodelių, kaitinamų iki 1000 laipsnių, degimo procesą. Kol buvo degami molio gaminiai, Giedrius pasiūlė pasivaikščioti po savo sukurtą keramikos ir metalo skulptūrų parką, interaktyvias instaliacijas. Pasivaikščiojimo metu kartu su vaikais bėgiojo šeimininko šuo Meilė, kurį norėjo pavedžioti visi svirpliukai. O tada vaikai stebėjo išdegtų puodelių išėmimo iš degimo krosnies, sudėjimo į pjuvenas bei vėsinimo procesą ir pamatė neatpažįstamai pasikeitusius keramikinius puodelius. Kūrėjai džiaugėsi darbo rezultatu, praplėtė žodyną naujais žodžiais ( glazūra, suodžiai, degimo krosnis, degimo technika ir kt.) ir su daina grįžo į mokyklą – vaikų darželį.

Dėkojame Giedriui už puikią edukaciją ir malonų bendravimą, tėveliams už suteiktą galimybę pažinti bei kurti ir direktorei Linai už transporto paslaugas. Smagu pažinti gimtąjį kraštą ir jo kūrėjus.

Parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rasa Bakšienė