Atėjus žiemai gamta mums pateikia nepakartojamo grožio vaizdų, ragina kaskart išbandyti, atrasti, pažinti, džiaugtis. Šis metų laikas mums visiems dovanoja nuostabų gamtos reiškinį - sniegą ir ledą. Žiemos pramogos, tyrinėjimai tiek patalpose, tiek gamtoje, stebėjimai, eksperimentai vaikams suteikia galimybę geriau pažinti gamtą. Todėl šio projekto metu mes vykdėme daug STEAM veiklų. Skatinome mažųjų tyrinėtojų smalsumą, pažinimo ir atradimo džiaugsmą. Projekto tikslas buvo supažindinti vaikus su žiemos reiškiniais per STEAM veiklas. Sniego ir ledo tyrinėtojais nusprendėme pabūti net tris savaites.

Žaidimai su sniegu. Veiklų metu vaikai piešė įvairiomis spalvomis ant parnešto iš lauko sniego, stebėjo, kaip sniegas tirpsta ir į ką jis pavirsta. Taip pat išbandėme sniego dažymą krepiniu popieriumi. Vaikai plėšė krepinį popierių mažais gabaliukais, dėjo į sniegą ir stebėjo kaip sniegas nusidažo įvairiomis spalvomis.

Kadangi mažuosius projekto metu truputį gąsdino šaltukas, tai sniego senius nutarėme statyti grupėje. Vaikai, pasitelkę vaizduotę ir kūrybiškumą, statė sniego senius ir sniego pilis iš įvairaus dydžio baltų kartoninių dėžių. Statydami išbandė ir inžinierinius gebėjimus – reikėjo pastatyti taip, kad tvirtovė neišgriūtų. Na o mažiesiems daugiausiai džiaugsmo teikė statinių griovimas…

Žaidimai su ledu. Projekto metu susipažinome su ledu, jo savybėmis. Vaikai palietę ledą juto, kad ledas yra šaltas, kietas. Jį spalvino įvairiomis spalvomis. Užšaldėme lede įvairius žaisliukus. Vaikai stebėjo, kaip po truputį ledas tirpsta ir jų mylimi žaisliukai ,,išsilaisvina’’ iš ledo gniaužtų.

Didelio susidomėjimo sulaukė ,,ugnikalnio išsiveržimas’’, stebėjo, kaip maišant sodą su actu įvyksta cheminė reakcija ir ima veržtis skystis ir pūstis burbulai. Meninės veiklos metu vaikai išbandė piešimą ant aliuminio folijos, spalvino snaiges iš druskos, žaidė su manų kruopomis, darė darbelius ,,apsnigti medžiai’’, piešdami klausėsi pūgos garsų. Veiklos lauke metu sutikome pingvinų šeimynėlę. Bet jie neturėjo namų… Tad nieko nelaukę pasiėmėme kastuvus ir pastatėme pingvinams namelius.

Į projektą įtraukėme ir tėvelius. Namuose visi kartu džiaugėsi žiemos teikiamais malonumais, fiksavo visa tai nuotraukose. Darželio galerijoje padarėme parodą ir visi kartu pasidžiaugėme.

Žiema jau eina į pabaigą. Belieka stebėti, kaip po truputį tirpsta sniegas lauke ir laukti ateinančio pavasario.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nida Jankauskienė