Priešmokyklinukai „Spindulėliai“ visą savaitę vykdė projektinę veiklą „Raktų istorijos“. Projektinės veiklos metu, vaikai susipažino su raktų įvairove. Atsinešę raktus, vaikai juos pristatė draugams, pasakojo ką galima atrakinti raktu. Vaikai apžiūrėjo 120 metų senumo raktą, kuriuo dar ir dabar rakinamos ūkinio pastato durys, seifo- kur laikomi pinigai, paslapčių dėžutės, durų ir kitus raktus. Raktų formas, dydį tyrinėjo su didinamaisiais stiklais, ieškojo panašumų ir skirtumų, skaičiavo raktų išpjovas. Žaisdami mėgino raktus pritaikyti spynų atrakinimui, tyrinėjo spynas pagal užrakinimo ir atrakinimo būdą, dydį. Lipdė, piešė įvairių formų raktus, darė raktų atspaudus molyje. Kurdami „Abėcėlės raktą“, mokėsi atrakinti raidžių ir žodžių karalystę, suprasti raidžių žemėlapius, spręsti kryžiažodžius. Čia reikėjo susikaupimo, loginio mąstymo, ištvermės.

„Draugystės raktas“- mokė vaikus draugystės žaidimų, dalintis mintimis apie draugystę, pasakyti draugui komplimentą, suvaidinti situacijas.

Kaip atrakinti muzikos raštą? Čia mums padėjo muzikos mokytoja Audronė, kuri pristatė – smuiko raktą, kuriuo galima atrakinti natas, muziką. Naudodami įvairias priemones kūrėme muzikos simbolius – penklinę, smuiko raktą. Penklinę dėliojome iš lazdelių, natas iš kaštonų ir kankorėžių, smuiko raktą - iš konstruktorių, šlepečių (vaikai suskaičiavo – reikėjo net 30 šlepečių), lankstė iš vielučių. Lauke, ledo muzikiniu raktu, atrakinome muziką linksmai grodami ledo burbulais ir lazdelėmis.

Kūrybiškai ir išradingai, drąsiai eksperimentuodami, naudodami įvairias technikas, STEAM metodikos elementus, įgyvendinome projektinės veiklos idėją, kurios metu vaikai pademonstravo sumanumą, išradingumą, mokėjimą džiaugtis mažomis pergalėmis.

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Violeta Pečentauskienė