Kalėdos – tai stebuklų metas, o pasakose stebuklų nestinga. Kad Šv. Kalėdų būtų laukti smagiau, „Viščiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai, tėveliai, mokytojos, mokytojų padėjėjos nusprendė – Kalėdų lauksime su pasakomis.

Pirmas darbas buvo pasipuošti grupę, kuri pamažu pavirto į mažą tviskančią, stebuklingą pasaką. Vaikai sužinojo, kad pasakos gyvena knygose, kurias reikia saugoti ir prižiūrėti. Šio projekto metu vaikai klausė jiems sekamų, vaidinamų pasakų. Patys bandė kurti ir vaidinti jiems paruoštose erdvėse. Pasakos sekamos remiantis STEAM ugdymu, įtraukė vaikus, mokė bendradarbiauti, suteikė daugiau žinių, pasitikėjimo, skatino vaikų kūrybiškumą, smalsumą. Viso projekto metu prieš pietų poilsį vaikai klausė jiems labiausiai patinkančių pasakų. Gerų emocijų ir naujų įspūdžių vaikai patyrė išvykoje į kraštotyros muziejų, kur dalyvavo edukacijoje „Žiemos pasaka ir Kalėdų šviesa“. Stebėdami mokytojų vaidinamą šešėlių teatrą - pasaką „Trys paršiukai“, grupėje sulaukėme svečių – tai „Drugelių“ grupės vaikai ir mokytojos. Kartu stebėta pasaka vaikus mokė bendradarbiauti ir kartu smagiai leisti laiką. Vaikams buvo suteikta galimybė stebėti popierinių lėlių vaidinamą pasaką „Raudonkepuraitė“, susipažinti su megztomis lėlėmis ir stebėti pasaką „Mergaitė ir meškučiai“. Pasakoje „Nykštukai ieško Kalėdų“ vaikai ir mokytojos pavirto nykštukais ir iškeliavo ieškoti Kalėdų. Muzikos mokytoja pakvietė į muzikinę pasaką, čia visi galėjo pabūti pasakų veikėjais, pajudėti pagal muziką, pagroti įvairiais instrumentais. Klausant pasakos „Pagrandukas“ vaikus netikėtai aplankė pats pagrandukas ir pakvietė kartu pažaisti. Išvykoje į Utenio aikštę vaikai turėjo galimybę pasidžiaugti Kalėdine eglute, kuri užbūrė savo grožiu ir didingumu. Pati įspūdingiausia diena buvo šiltas ir jaukus susitikimas su Kalėdų Seneliu „Šviesu“ studijoje. Vaikai kartu su tėveliais, mokytojomis, padėjėjomis patyrė daug gerų emocijų, o svarbiausia susitiko su Kalėdų Seneliu, kuris nepaliko nei vieno be dovanos.

Pasakų projektas leido vaikams patirti kūrybinį džiaugsmą, smagių akimirkų, laisviau reikšti emocijas, pamilti knygas ir jose gyvenančias pasakas.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Aušra Paškevičienė, mokytoja Alma Vanagienė, mokytoja Lina Guobienė