Lapkričio 10 dieną, saulėtą vėlyvo rudens penktadienį, „Svirpliukų“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis išvyko į Sirutėnų kaime esantį Jono Šimonėlio skulptūrų parką.

Kadangi šiuo metu vyksta projektinė veikla „Ką pasakoja akmenys?“, vaikai pastebėjo, kad įvairiose Utenos miesto erdvėse yra nemažai paminklinių akmenų bei skulptūrų iš akmens. Todėl nusprendėme apsilankyti netoliese esančiame skulptūrų parke po atviru dangumi. Su skulptūromis ir skulptoriaus amatu mažuosius smalsuolius supažindino skulptoriaus Jono Šimonėlio sūnus Petras. Vaikai sužinojo, kad visos parke esančios skulptūros sukurtos iš lietuviškų riedulių, kad jos turi pavadinimus, kad sunkiausia skulptūra sveria net 13 tonų, o stiklas sunkesnis už akmenį, nes yra tankesnis.

Šalia parko esančiose dirbtuvėse nuolat dirba skulptorius, tautodailininkas Valentinas Šimonėlis, kuris kuria dekoratyvines skulptūras, rūpintojėlius. Minint Žalgirio mūšio 610-ąsiais metines į istorinę mūšio vietą Griunvaldą (Lenkija) Lietuvos kariuomenės logistų pajėgumais buvo išgabentas 11 tonų sveriantis Valentino Šimonėlio sukurtas paminklinis akmuo su lietuvišku Vyčiu. Su šio autoriaus kūrinių gausa vaikai susipažino vaikščiodami po kiemą: galėjo pasėdėti akmens soste, džiaugėsi atradę Lietuvos simbolį Vytį, įdėmiai apžiūrėjo iš akmens iškaltus žmonių veidus. Sužinojo, kad neįprastos architektūros pastate kažkada buvo arbatinė.

Smagu, kad vaikai susipažino su unikalaus, savito braižo skulptoriaus Jono Šimonėlio kūryba bei turėjo galimybę palyginti dviejų skulptorių brolių darbus, „pasimatavo“ skulptoriaus amatą, grįžo pilni žinių ir įspūdžių. Už transporto paslaugas dėkojame Horacijaus tėčiui Pauliui. Keliauti ir pažinti gimtąjį kraštą smagu ir įdomu.

Parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rasa Bakšienė