Rugsėjo mėnuo mus džiugino saulėtais ir šiltais orais, todėl „Viščiukų“ grupės vaikai daug laiko praleido lauke. Besidžiaugdami gražiais orais išbandėme pusryčius lauke, vaikams taip patiko, kad visą savaitę pusryčiavome lauko aikštelėje. Žaidėme ir tyrinėjome smėlio savybes. Stebėjome kaip byra sausas smėlis. Išbandėme piešimo techniką su sausu smėliu. Įsitikinome, kad tik iš drėgno smėlio galima kepti smėlio pyragus. Gaminome smėlio modeliną ir kepėme smėlio sausainukus. Taip žaisdami vaikai tobulino smulkiosios motorikos įgūdžius, vaizduotę, kūrybiškumą. Žaidėme rūšiavimo žaidimus su smėlio žaislais, prisiminėme pagrindines spalvas. Skaičiavome giles, kaštonus, kankorėžius, akmenukus. Žaidėme judrius žaidimus su kamuoliais, muilo burbulais, balionais, kaspinais ugdydami fizinį aktyvumą, stambiąją motoriką. Meninio ugdymo metu piešėme ant plėvelės su guašu, ant grindinio su kreidelėmis, spalvinome medžių lapus, ritinėjome dėžėje obuolius, kurie palikdami spalvotus pėdsakus sukūrė nuostabų paveikslą. Veiklos lauke ugdo vaiko fizinį aktyvumą, loginį mąstymą, kūrybiškumą, nuolatinį domėjimąsi supančia aplinka.

Lauke vaikai atsiskleidžia labiausiai, nes tai pati laisviausia bei daugiausia įkvėpimo teikianti aplinka. Laikas praleistas lauke gyvybiškai būtinas. Vystosi visavertė vaiko raida.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Aušra Paškevičienė