Pavasaris atėjo staiga. Gamtoje atsirado daug žalios spalvos, išlindo saulė, gamta prisipildė nuostabiausių garsų Organizuoti Velykų šventę vaikams tokiu metu buvo tikras malonumas. Šiemet norėjosi, kad šventė suteiktų džiaugsmo ne tik darželio bendruomenei, bet ir vaikučiams kuriems šiuo metu liūdna dėl sunkios ligos. Todėl buvo nuspręsta prisidėti prie paramos akcijos ,,Gerojo lašelio diena“.

Šv. Velykos – seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė, ji simbolizuoja Kristaus prisikėlimą, gamtos atbudimą, džiaugsmą ir linksmybes. Vikipedijoje rašoma – ‚,Šioje šventėje krikščioniškieji elementai susilieja su senosiomis liaudies tradicijomis, su augmenijos prisikėlimo apeigomis, kuriose buvo garbinama deivė Žemyna. Buvo tikima, kad Velykų naktį vaikšto Velykų bobutė ir deda ant palangės ar prie lovos margučius. Velykų papročiuose kiaušiniui skiriama ypatinga reikšmė, nes tai buvo laikoma gyvybės atsiradimo, gamtos prisikėlimo simbolis. Nemažiau svarbūs ir kiaušinių dažymo ir jų keitimosi papročiai‘‘.

Visą savaitę ugdytiniai su mokytojomis grupėse ruošėsi šiai šventei. Kalbėjosi apie jos papročius ir tradicijas, simbolius ir marginimo būdus. Taip pat atliko įvairias užduotėles – piešė, klijavo, lipdė ir tyrinėjo. Išbandė įvairiausius kiaušinių marginimo būdus. Kiekviena grupė puošė aplinką ir dekoravo Velykinį krepšelį, eksperimentavo su įvairiomis gamtinėmis medžiagomis, panaudojo netradicinius puošimo būdus ir elementus. Visas darželio kolektyvas gėrėjosi mokytojų ir ugdytinių kūrybiškumu, o grupių vaikai ne tik grožėjosi pagamintais kūrybiniais darbais parodoje, bet ir pritaikė juos savo žaidimuose. Vaikams labai patiko marginti margučius, kurti darbelius, visos veiklos skatino vaikų kūrybiškuką, smalsumą ir sumanumą, pistatomi darbai ugdė savigarbą ir pasitikėjimą savimi.

Visos savaitės pasiruošimą vainikavo šventė: ,,Žaliosios Velykos“. Tai šventė, kurios nekantriai laukė mažieji. Mokytojos Aušra Paškevičienė, Inga Žlabickienė ir Audronė Valevičienė pakvietė darželio ugdytinius ir pedagogus pasidžiaugti pavasario švente. Balandžio 14 d. visos grupės, su žaliais balionais rankoje, atskubėjo prie kalnelio. Kiekviena grupė pristatė savo muzikinį pasirodymą, deklamavo eilėraščius, džiugino išradingai papuoštais Velykiniais krepšeliais. Po pasirodymų vaikučiai buvo apdovanoti ,,Kukurūzų puokštėmis“ už puikius pasirodymus ir kūrybiškai papuoštus krepšelius. Grupių aikštelėse rideno atsineštus iš namų margučius, žaidė, krykštavo ir džiaugėsi smagia švente.

Mokyklos - vaikų darželio ,,Eglutė“ bendruomenė neliko abejinga kitų skausmui ir po didesnį ar mažesnį lašelį, pagal galimybes, aukojo vaikams sergantiems vėžiu. Vien žodžio AČIŪ nepakanka... Džiaugiamės visos mūsų bendruomenės narių geranoriškumu, sutelktumu, nuoširdumu. Visi kartu po lašą, po gerumo lašą, prisidėjome prie GEROJO LAŠELIO DIENOS AKCIJOS, suaukojome 314 eurų, kurie bus skiriami vėžiu sergančių vaikų bendruomenei, kurią remia Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“.

Juk taip smagu ruoštis, džiaugtis, kartu kurti, dalintis idėjomis, patirti daug teigiamų emocijų ir savo darbais džiuginti kitus. Praleistas laikas prasmingas, kai susijungia vaikiškas džiaugsmas, smalsumas ir suaugusio žmogaus patirtis ir išmintis.

Ačiū visoms mokytojoms ir vaikučiams už pagalbą organizuojant šventę.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Inga Žlabickienė, Aušra Paškevičienė ir Rita Katinienė