Likus penkioms dienoms iki Šv. Kalėdų mažieji svirpliukai susiruošė į Utenos tradicinių amatų centrą „Svirnas“, kuris vienija Utenos krašto sertifikuotus kasdienių amatų meistrus, tyrinėja bei populiarina tautinį paveldą ir etninės kultūros tradicijas.

Centre mus maloniai sutiko ir šiltai priėmė vadovė Dalia Urbonienė, o vaikus nustebino jauki, nepakartojamais kalėdiniais aromatais dvelkianti aplinka, advento vainikas su natūralaus vaško žvakėmis ir meduolių kepimo edukacijai paruoštas stalas. Svirpliukai įdėmiai išklausė mokytojos Dalios pasakojimo apie tešlos sudėtines dalis, minkymą bei brandinimą advento laikotarpiu, apžiūrėjo netradicines iš vyšnios medienos garsaus drožėjo sukurtas formas ir pradėjo darbus: patepė formas aliejumi, o gavę po gabalėlį savaitę brandintos ir kvapnios meduolių tešlos kantriai formavo šventinius meduolius, šildydami juos savo mažų rankučių šiluma, kruopščiai lygino, susikaupę išėmė iš formos ir dėjo į paruoštas kepimui skardas.

Kol meduoliai kepė, vaikai turėjo galimybę apžiūrėti karpinių užuolaidas, audimo stakles, pasuko medinius „vilkelius“, užsiropštė ant krosnies, pažaidė medinėmis lėlėmis - marionetėmis.

Susipakavus meduolius į pačių dekoruotus maišelius bei išklausius šventinių meduolių valgymo ypatumų, vaikai padėkojo mokytojai Daliai ir pilni įspūdžių ir naujų patirčių išskubėjo į mokyklą – vaikų darželį.

Smagu, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai gali susipažinti su ilgametėmis mūsų krašto tradicijomis šiuolaikiškame kontekste ir papildyti savo gyvenimišką patirtį naujais įspūdžiais, nuveiktais darbais. Nuoširdžiai dėkojame Jokūbo mamai Indrei už pasiūlymą apsilankyti tradicinių amatų centre ir išvykos organizavimą.