Ateina laikas, kai diena tampa trumpa, o naktys ilgėja. Užmiega žemė, medžiai lieka be lapų, saulė pasirodo vis rečiau. Tada taip norisi šilumos ir šviesos, džiaugsmo ir meilės. Prasideda adventas – rimties ir susikaupimo metas. Advento laikotarpiu yra minima Šv. Liucijos – šviesos diena. Pasirengimas šiai dienai vyko visą savaitę. Šios savaitės tikslas buvo paminėti Šv. Liucijos dieną, priimant žibintą, kaip šviesos šaltinį. Tuo pačiu įtraukti visus bendruomenės narius (pedagogus, vaikus, jų tėvelius) į aktyvią meninę veiklą, skatinti kūrybingumą, išradingumą gaminant žibintus.

Mokytojos su vaikais kalbėjosi apie šviesą ir tamsą, dienos ir nakties kaitą, ką reikia daryti, kad namuose ir lauke taptų šviesu, kuo mes galime be elektros apšviesti aplinką.

Kalėdų šventės – stebuklų metas, o pasakos yra neatsiejama stebuklų dalis. Todėl ir šią savaię siūlėme mokytojoms skaityti vaikams kuo daugiau pasakų, jas sekti lempučių šviesoje.

Vaikams labai patinka žaidimai su šviesos stalu. Todėl pasiūlėme pasakas sekti prie šviesos stalo. Mažiesiems pasakas sekė mokytojos, o vyresniųjų grupių vaikai patys kūrė pasakas panaudodami šviesos stalą.

Priešmokyklinukai, padedami keramikės, lipdė žvakides iš molio, kuriomis papuošė darželio galeriją. Taip pat dalyvavo edukacinėje veikloje, kurios metu mokėsi sukti žvakutes.

Per visą savaitę buvo sukurta daug gražių darbelių tema ,,Dek, ugnele, šviesk, šviesele. Darbeliai eksponuojami darželio galerijoje.

Į veiklas įtraukti ir tėveliai. Kartu su vaikais namuose jie kūrė gražiausius žibintus, kurie buvo įžiebti lauke Gruodžio 13-ąją, Šviesos dieną.

Savaitė prabėgo nepastebimai greitai. Tikimės, kad pavyko įžiebti nors menką jaukumo šviesą kiekvieno bendruomenės nario širdyje, laukiant Šv. Kalėdų stebuklo.

Parengė „Žirniukų“ grupės mokytoja Nida Jankauskienė