Pirmą advento dieną „Smalsiukų“ grupės vaikai lankėsi Utenos kraštotyros muziejuje.

Vaikus pasitiko Dominyko mama. Ji supažindino su teta Bronislava, kuri pakvietė klausytis pasakos. Susėdę kambarėlyje ,,prie pečiaus“, klausėmės istorijos apie pamestą senelio kojinę. Pasaką sekti padėjo ir vaikai. Jie turėjo sugalvoti visų veikėjų vardus ir juos įsiminti. Pasakos pabaigoje vaikai, norėdami išgelbėti gyvūnėlius nuo piktos raganos kėslų, turėjo prisiminti ir papasakoti raganai apie savo padarytus gerus darbus. Atsakymai buvo netikėti, neįprasti, itin išryškėjo vaizduotės ir fantazijos gebėjimai. Ragana išklausė visų pasakojimus ir pabėgo, o gyvūnėliai liko sveiki ir gyvi.

Muziejaus rūsyje vaikų laukė dėdė Raimondas. Jis papasakojo, kaip gaminamos žvakės. Kai paaugsime, būtinai sugrįšime ir išbandysime patys. Šį kartą tik apžiūrėjome pagamintas žvakes.

Mama Dovilė pasiūlė mums paprastesnį žvakių gamybos būdą. Išdalino visiems po vaško gabalėlį (kuris labai kvepėjo medumi), po lininio siūlo galą ir liepė tą siūlą gerai įtrinti su vašku. Pirštukai pasidarbavo ir gavosi ,,knatas“ žvakei. Toliau laukė sudėtingesnis darbas. Į vaškuolės lakštus vyniojome ,,knatus“ ir gavosi žvakutė. Džiaugėsi vaikai patys pasigaminę žvakutę, kurią galės uždegti kartu su tėveliais per šv. Kalėdas.

Dėkojame Dominyko mamai už pakvietimą ir puikias edukacines veiklas.

Parengė mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rita Katinienė