„Vyturio giesmelė – 2022“

Pavasario šauklys – vyturys, sukvietė respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų artistus bendram kūrybiniam darbui. Balandžio 5 dieną Utenos mokykloje – vaikų darželyje „Eglutė“ vyko respublikinis inscenizuotos dainos festivalis „Vyturio giesmelė“„Zoom“ platformoje. Ugdytiniai kartu su pedagogais galėjo stebėti pasirodymus, diskutuoti, aptarti, pasidžiaugti.

Kasmetinis pavasario renginys, skirtas tarptautinei teatro dienai, tapo tradiciniu ir skamba jau ketvirtą pavasarį. Pagrindinis festivalio tikslas – ugdyti vaikų kūrybiškumą, pasitelkiant kelias menines ugdymosi sritis : muziką, šokį, vaidybą. Kūrybiniai muzikiniai žaidimai, pritaikant šokį, judesį, suteikia vaikams galimybę išraiškingu judesiu perteikti įvairius personažus, įsijausti į jų kuriamus vaidmenis. Vaidinant su kitais, įsiklausant, prisiderinant prie draugo, skatinamas bendrumo jausmas. Imituodami gyvūnų, paukščių judesius, vaidindami kitus personažus vaikai kartu improvizuoja, išreiškia save, ugdydami judesių koordinaciją, taisyklingą laikyseną, erdvės pajautimą. Kiekviena dainelė turi skirtingą istoriją, kuri vaikams yra įdomi ir aktuali. Taigi, jie tuo gyvena, aktyviai imituoja, inscenizuoja, improvizuoja. Svarbiausia, vaikų išgyvenimai, įspūdžiai, geros emocijos, pastebėjimai. Kartais jie patys pasiūlo, kaip reikėtų suvaidinti, kaip geriausia atskleisti veikėjo charakterį, koks turėtų būti veikėjo kostiumas, dekoracijos ( kai kurie artistai dekoracijas kūrė patys) . Kiekvienas pasirodymas – tai mažas muzikinis spektakliukas.

Manau, visi, tiek vaikai, tiek pedagogai, turėjo puikios patirties, stebėdami draugų pasirodymus nors ir virtualioje erdvėje. Tai suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Nuoširdžiai džiaugiamės savo rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų lopšelio-darželio „Voveraitė“ mokytojų J. Patalauskienės ir D. Karneckienės, mokyklos-darželio „Varpelis“ mokytojų A. Nikitinienės ir J. Mandrijauskaitės, lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ mokytojų G. Kapčiuvienei, D. Pranskūnienei, lopšelio-darželio „Saulutės“ mokytojų L. Pakėnienės, Ž. Ryliškienės parengtais vaikų kolektyvais. Šiemet naujai į festivalį įsiliejusiems Visagino lopšelio-darželio „Kulverstukas“ mokytojų N. Marfionok, J. Čerkasovos, lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ mokytojos L. Kajėnaitės parengtiems ugdytinių kolektyvams, Zarasų mokyklos „Lakštingala“ mokytojos R. Vaickuvienės parengtu priešmokyklinio ugdymo grupės kolektyvu. Labai smagu buvo vėl susitikti su jau ne viename bendrame projekte dalyvavusių ikimokyklinio ugdymo įstaigų kolegomis. Tai Radviliškio miesto lopšelio-darželio „Eglutė“ mokytojos Jolitos Goštautienės parengtu kolektyvu ir Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos-darželio mokytojos V. Simonavičienės parengta soliste. Ketvirtus metus su visais dainorėliais dalyvauja ir mūsų mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“ muzikalių vaikų kolektyvas rengiamas mokytojos A. Valevičienės, kuriai visuomet padeda papuošti vaikus mokytoja R. Bakšienė ir auklėtojos padėjėja V. Paškevičienė. Smagu džiaugtis gražiais darbais, bendryste ir vaikų pasiekimais.

Parengė meninio ugdymo mokytoja Audronė Valevičienė