„Viščiukų“ grupės projektas prasidėjo pažintimi su žaisliukais: šuniuku ir kačiuku. Vaikai klausė pasakėlės, susipažino su gyvūnų sandara, mėgdžiojo juos balsu ir judesiu. Mūsų grupėje labai daug pliušinių šuniukų, todėl nusprendėme jiems pastatyti namuką (būdą). Iš kartoninės dėžės padarėme namuką, vaikai jį dažė ir aplikavo. Šaunus gavosi šuniukų namas. Vaikai atsinešė nuotraukų su savo mažaisiais draugais, jas noriai pristatė ir surengėme parodėlę. Ugdytiniai mokėsi naujų žodžių pristatydami savo draugus, kiti mokėsi klausyti. Lavėjo gebėjimas komunikuoti su bendraamžiais ir suaugusiais. Grupėje lankėsi ir svečiai, tai žuvyčių akvariumas, kurį ugdytiniai stebėjo ir tyrinėjo. Akvariumas su žuvytėmis - tai teigiamų emocijų terapija, kuri vaikus ilgam užbūrė. Svečiavosi ir tikras šuniukas, vardu Ara. Vaikai į dubenėlį dėjo maistą, įpylė vandens, pavaišino jį skanėstu ir kartu žaidė. Vaikams tai buvo emocijų, atradimų ir patirčių laikas.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Paškevičienė