Lapkričio 27d.(penktadienį),mūsų mokyklos kiemelyje, vyko neįprasta veikla. Buvo vedamos dvi integruotos pamokos ; tikyba- kartu su dailės ir technologijų pamoka.

Mūsų trečiokai tam ruošėsi visą savaitę. Jie, kartu su tėveliais, rinko gamtinę medžiagą vainikams. Tikybos mokytoja Jūratė mokinius supažindino su vainiko atsiradimo istorija.

Advento vainiką sugalvojo vokiečių pastorius Johanas Heinrichas Vichernas. Jis rūpinosi vaikais iš vargingai gyvenančių šeimų, našlaičiais ir benamiais. Šie labai laukdavo Kalėdų ir klausdavo, kada gi pagaliau šventė ateis. Kad neprailgtų laikas, kartą ant seno medinio vežimo rato pastorius pritvirtino 19 mažų raudonų žvakių ir 4 dideles baltas. Kas rytą globėjas kartu su vaikais uždegdavo po mažą žvakutę, o kiekvieną sekmadienį – po didelę baltą. J. H. Vichernas tikriausiai net neįsivaizdavo, kad jo sumanymas gyvuos iki šių dienų. Dabar vainikai daromi iš spygliuočių šakelių ir dažniausiai puošiami 4 žvakėmis, kurios po vieną uždegamos kiekvieną sekmadienį prasidėjus adventui, pasakojo mokytoja Jūratė.

Veiklos metu mokiniai sužinojo kokie turi būti simboliai ant vainiko ir ką jie reiškia.

Netrukus žinios buvo įgyvendintos praktiškai.

Mokiniai, dirbdami grupėse, sukūrė adventinius vainikus ir papuošė mokyklos kiemą .

Advento vainikas – tai himnas gamtai, kuri atgyja, kai atrodo, jog viskas turėtų numirti...tai himnas šviesai, kuri nugali tamsą...

Mokiniai džiaugėsi savo darbo rezultatais. Parodą apžiūrinėjo gerdami mėtų arbatą ir smaližiaudami pačių pasigamintu ,,Tinginiu‘‘.

Parengė mokytoja Valda Venclovienė